Dietetyk – kiedy warto skorzystać z jego usług?

Dietetyk to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się wpływem żywienia i żywności na organizm człowieka. Uczy zasad zdrowego odżywiania i pomaga w procesie odchudzania bądź przybierania masy mięśniowej. Udziela porad dotyczących właściwego żywienia osób po przebytych chorobach, bądź w ich trakcie. Istnieje szereg powodów, dla których warto, chociażby kontrolnie udać się na wizytę do dietetyka. Kiedy warto skorzystać z jego usług?

Wizyta u dietetyka – czy warto się na nią udać?

Większość osób, które decydują się przejść samodzielnie na dietę, uważa, że są w stanie samodzielnie podjąć się wyzwania, a organicznie spożycia niektórych pokarmów sprawi, że będą zdrowi, a ich sylwetka zmieni się w krótkim czasie nie do poznania. Nierzadko po pewnym czasie dochodzi do przykrych efektów w postaci efektu jo-jo, niedoborów witamin i minerałów oraz złego samopoczucia związanego ze zbyt drastycznym cięciem kalorii.

Jeżeli nie mamy zielonego pojęcia na temat żywienia, lub nasza wiedza jest znacznie okrojona, to z całą pewnością należy skorzystać z usług dietetyka. Na wizytę warto udać się, nie tylko jeżeli naszym celem jest odchudzanie, lecz kontrolnie, w celu sprawdzenia naszego codziennego jadłospisu. To właśnie złe nawyki żywieniowe są najczęstszym powodem różnych chorób, alergii i złego samopoczucia. Wprowadzając dobre, a eliminując złe produkty, jesteśmy w stanie zmienić swoje życie i sylwetkę.

Do dietetyka więc warto udać się, gdy nasze dotychczasowe próby odchudzania bądź przytycia kończyły się fiaskiem. Wizytę należy złożyć także w różnych stanach chorobowych, lub wtedy, gdy nasza odporność widocznie spada. Specjalista, po obszernym wywiadzie już na pierwszym spotkaniu może odkryć problem i naprowadzić nas na właściwe tory żywieniowe.

Stała kontrola, możliwość nauki dobrych nawyków i motywacja

Dietetyk może zostać naszym guru żywienia, od którego będziemy czerpać wiedze na temat zdrowych nawyków. Takie informacje możemy znaleźć oczywiście w sieci, jednak nie wszystkie są potwierdzone i rzetelne. Opieka specjalisty daje nam pewność, że postępujemy właściwe. To także spora dawka motywacji, gdyż przy każdej wizycie kontrolnej musimy zdawać relacje z naszych efektów.