Zimowy makijaż

Każda pora roku charakteryzuje się swoimi wyjątkowymi cechami. Mogą one znaleźć odbicie w makijażu jaki akurat używamy. Co prawda na co dzień sprawdzą się uniwersalne stylizacje i kolory jakich używamy bez względu na porę roku. Jednak jeżeli wybieramy się gdzieś z przyjaciółmi lub na wieczorne wyjście do baru czy restauracji, możemy nieco zmienić codzienne przyzwyczajenia. Dzięki temu odświeżymy swój wygląd, ale także poczujemy się zupełnie inaczej, co z pewnością odbije się na naszej twarzy. Możemy postawić na zdecydowane wyraziste kolory makijażu lub na delikatne, ale pasujące do zimowej atmosfery zestawienia.

Mroźny makijaż dla odważnych

Stosunkowo często możemy znaleźć w Internecie odważne inspiracje, na których przeważają odcienie zimy. Będzie to makijaż, do którego użyjemy przede wszystkim cienia do powiek, a także tuszu do rzęs w odpowiednim kolorze. W wersji bardziej odważnej możemy pokusić się także o chłodny odcień szminki. Najczęściej używanym zestawieniem kolorystycznym jest ciemny granat połączony z niebieskim, turkusowym, a także białym kolorem na powiekach. Tak podkreślone oczy możemy uzupełnić za pomocą kredki w podobnych odcieniach oraz tuszu do rzęs. Może one być standardowo czarny, granatowy lub srebrny z drobinkami brokatu. Idealnym zestawieniem będzie granatowa kredka, turkusowo-białe cienie do powiek oraz czarny tusz z drobinkami srebrnego brokatu. Spojrzenie spod tak podkreślonych oczu może skutecznie zmrozić.

Lekki zimowy makijaż

Jeżeli zaś nie jesteśmy fankami mocnego makijażu, a raczej stawiamy na delikatność i naturalność, nie oznacza to, że nie możemy stworzyć ciekawego zimowego makijażu. W tym celu możemy użyć jasnych pastelowych odcieni błękitu oraz bieli w cieniach do powiek, delikatnie podkreślając ich wygląd. Kredka do oczu może być całkowicie pominięta, lub możemy podkreślić jedynie wewnętrzne kąciki oczu białą kredką nadając im świeżość i blask. Uzupełnieniem, które dopełni całości będzie delikatne pomalowanie rzęs standardowym czarnym tuszem do rzęs. Warto przy tym pamiętać również o delikatnym przyprószeniu policzków różem, który dobrze będzie komponował się z takim delikatnym zimowym makijażem. Takie naturalne odcienie możemy z powodzeniem używać zarówno na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień.