Jak zadbać o cerę zimą

Zima to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na działanie takich czynników jak duży chłód, często nawet mróz. Może to prowadzić do różnego rodzaju problemów, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę skóry. Mamy do dyspozycji zarówno kosmetyki, które możemy kupić w sklepach, jak i domowe sposoby, które często sprawdzają się równie dobrze. Przyjrzyjmy się kilku z nim, aby zobaczyć w jaki sposób zabezpieczyć skórę przed mrozem.

Ochrona skóry kosmetykami sklepowymi

W drogeriach oraz innych sklepach znajdziemy bardzo duży wybór kosmetyków służących do ochrony skóry twarzy, a także rąk, w szczególności dłoni. Kremy i olejki oferowane w takich miejscach zawierają w swoim składzie między innymi glicerynę, a także inne substancje, które pozytywnie wpływają na zapewnienie najwyższego stopnia ochrony naszej cerze. Warto przy tym pamiętać, że kremy stosowane na twarz nie powinny podrażniać skóry, dlatego warto sprawdzić przed ich zakupem czy w składzie nie posiadają żadnej substancji, która może podrażnić skórę lub na którą jesteśmy uczuleni.

Domowe sposoby na ochronę skóry

Poza specyfikami dostępnymi na półkach sklepowych, warto pomyśleć również o tych, które możemy stworzyć sami, a mianowicie domowymi kosmetykami. Wśród nich warto wymienić maski ochronne, które możemy nakładać przed wyjściem z domu, ale również kremy i inne kosmetyki, jakimi możemy pielęgnować skórę na co dzień, dzięki czemu nie będzie tak podatna na minusowe temperatury. Warto też przed wyjściem z domu pamiętać o zakryciu możliwie jak największej powierzchni ciała, w tym twarzy. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego przesuszania skóry i jej pękania. Wśród stosowanych przez nas kosmetyków powinna znaleźć się również pomadka ochronna, gdyż to właśnie usta są jedną z części ciała najbardziej narażoną na spękania w zimowej porze. Jeżeli zastosujemy wszystkie wspomniane wyżej rady, nasza cera z pewnością pozostanie świeża i będzie się dobrze prezentować.