Ubrania z jakich materiałów wybierać

Ostatnio bardzo dużo mówi się o tym z jakich materiałów powinny być wykonane nasze ubrania. Nie chodzi tutaj tylko o modę, czy aktualne trendy, ale również o nasze zdrowie. To ostatnie powinno zresztą być dla nas najważniejsze – ważniejsze niż moda, czy trendy, które co chwilę się zmieniają. Łatwo można zauważyć, że wiele znanych i docenianych osób wypowiada się na temat odzieży oraz materiałów z jakich jest ona wykonana. Zastanówmy się więc jakie materiały będą dla nas najlepsze, a jakich powinniśmy unikać oraz czy zawsze jest to takie łatwe.

Jakie materiały wybierać

Najlepsze będą oczywiście materiały naturalne, takie które przepuszczają powietrze, niejako „oddychają”. Szczególne znaczenie ma to latem, gdyż wtedy nasza skóra może się bardzo pocić i mogą na niej powstawać podrażnienia jeśli nie wybierzemy dobrze materiału. Do polecanych materiałów zalicza się przede wszystkim len oraz bawełna. Można postawić także na wiskozę oraz… wełnę o cienkim splocie. Ta ostatnia może wydawać nam się dziwnym wyborem na lato, jednak wełna o cienkim splocie faktycznie sprawdza się nawet w ciepłe dni. Najlepiej jednak sprawdza się chyba len i to na niego stawia wiele osób. Warto się jednak upewnić czy ubrania jakie kupujemy i nosimy są w pełni uszyte z lnu, czy zawierają jedynie jego domieszkę, a w sklepie dumnie nazywają się ubraniem z lnu.

Czy wybór jest łatwy

Wybór odpowiedniego materiału może nie być łatwy. Pierwszą kwestią jest ta wspomniana wyżej – dość częstym procederem jest nazywanie ubrań w takie sposób jak na przykład „bluzka z lnu”, czy „bawełniana sukienka”, w czasie, kiedy len czy bawełna zawierają jedynie kilkanaście bądź maksymalnie 30-35 % wspomnianych materiałów, a resztę stanowi poliester, który działa podobnie jak plastik. Poza tym, ubrania poliestrowe są tańsze od tych wykonanych z lepszych materiałów. Dlatego też nie każdy jest gotowy wydać 3 razy więcej na jedno ubranie. Trzeba jednak pamiętać, że naturalne materiały posłużą nam dużo dłużej niż te poliestrowe, które się szybko niszczą.