Makijaż ślubny – jak stworzyć go samodzielnie

Dzień ślubu to dla wielu z nas wyjątkowy czas, który będziemy wspominać jeszcze przez długie lata. Nic dziwnego, że tego dnia, zarówno podczas ceremonii ślubu, jak i podczas wesela, chcemy prezentować się jak najlepiej. Może nam w tym pomóc odpowiednio dobrana sukienka, buty, a także wszelkie dodatki. Nie bez znaczenia jest także makijaż, gdyż to właśnie on będzie przykuwał uwagę do naszej twarzy. Musi on być na tyle trwały, żeby przetrwać nie tylko cały dzień, ale również cała noc, szczególnie jeśli wesele ma trwać aż do rana. W jaki sposób stworzyć taki dobrze wyglądający, trwały makijaż ślubny krok po kroku?

Od czego zacząć

Niezmiernie ważne przed położeniem samego makijażu jest oczyszczenie skóry. Warto w tym celu na początek dokładnie umyć twarz. Następnie można zastosować specjalne kosmetyki oczyszczające, na przykład płyn micelarny. Jeżeli chcemy nałożyć na twarz krem, należy to zrobić na jakiś czas przed nałożeniem makijażu. Jeśli natomiast krem nie jest nam niezbędny, możemy z niego całkowicie zrezygnować. Kiedy skóra jest już w pełni oczyszczona i nawilżona, możemy przystąpić do nakładania makijażu w konkretnej kolejności. Co prawda istnieją różne teorie na temat kolejności nakładania kosmetyków, przyjrzymy się więc jednej z nich.

Nakładanie makijażu

Na sam początek należy położyć bazę. Warto wybrać taki kosmetyk, który będzie się dobrze trzymał, a także będzie dobrym podkładem pod pozostałe kosmetyki do makijażu. Baza jest jedną z ważniejszych rzeczy, dlatego warto aby była ona wysokiej jakości. Następnie możemy przystąpić do makijażu oczu. Na początek warto nałożyć cienie do powiem, a następnie w razie potrzeby zastosować korektor pod oczami. Później możemy pomalować tuszem rzęsy. Jeżeli chcemy doczepić kępki rzęs należy to zrobić przed nałożeniem tuszu. Jeśli jedna nigdy do tej pory nie przedłużałyśmy rzęs tą metodą, nie warto ryzykować, gdyż prawdopodobnie za pierwszym razem nie będzie to wyglądać dobrze. Kiedy okolice oczu są już gotowe, pozostaje nam nałożenie różu i podkreślenie kości policzkowych, a także nałożenie szminki lub błyszczyku na usta. Tak wykonany makijaż sprawi, że będziemy dobrze czuć się na swojej uroczystości, a zastosowanie dobrych kosmetyków zapewni nam trwały makijaż przez cały dzień i noc.