Jakie kosmetyki do mycia cery dojrzałej?

Oczyszczanie to najbardziej podstawowy zabieg pielęgnacyjny przeprowadzany na skórze twarzy. Nie da się z niego zrezygnować i nie wolno go pomijać, albowiem nałożenie kolejnych kosmetyków (chociażby zwykłego kremu) na nieoczyszczoną skórę skutkowałoby wymieszaniem się korzystnych substancji z bakteriami i zanieczyszczeniami, a to już prosta droga do nabawienia się krost, pryszczy i zaskórników albo jeszcze większych problemów skórnych.

O kosmetykach do mycia twarzy

Kosmetyki do mycia twarzy trzeba dostosować do potrzeb skóry oraz jej wieku. Ten wiek bardzo często wyznacza zresztą potrzeby cery. Jakich produktów do mycia twarzy powinno się więc używać w wieku dojrzałym, kiedy to największym problemem stają się zmarszczki?

Jeżeli na co dzień nie wykonuje się makijażu, lekka pianka do mycia w zupełności powinna wystarczyć. Nie ma ona szczególnie intensywnego działania, ale poradzi sobie z powierzchownymi zanieczyszczeniami, resztkami sebum oraz pozostałościami po kremie czy innych kosmetyków. W przypadku gdy chce się jej użyć po demakijażu, wcześniej należy usunąć kolorowe produkty z pomocą płynu micelarnego albo np. zmywacza w kremie, który doskonale rozpuści podkład i korektor. Dwuetapowe oczyszczanie jest bardzo ważne. Absolutnie nie wolno traktować kosmetyków do mycia twarzy jak produktów do demakijażu, bo służą one do domycia buzi, a nie do usunięcia makijażu. Warto wspomnieć także o tym, że bardzo ważne jest wieczorne oczyszczanie skóry twarzy.

Kosmetyki oczyszczające – jakie jeszcze?

Fajne oczyszczające kosmetyki do cery dojrzałej to również te żele, których używa się bez zastosowania wody, a jedynie nanosi się je na płatek kosmetyczny, by potem w takiej postaci wyczyścić nimi buzię. Doskonale sprawdzają się na wyjazdach, bo można ich użyć dosłownie zawsze i wszędzie. Jeszcze wygodniejsze w użyciu są oczyszczające chusteczki oraz chusteczki do demakijażu. Co prawda nie są to najsilniejsze w działaniu kosmetyki do mycia twarzy, ale sprawdzają się przy tych wyjątkowych sytuacjach, kiedy naprawdę nie ma się możliwości, by skorzystać ze zwykłej wody i mydła.