Hifu na zmarszczki – na czym polega? – Nowość w Warszawie

Nowość w Warszawie, zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki! Tym innowacyjnym zabiegiem jest HIFU. Taki komunikat pojawia się na stronach wielu gabinetów medycyny estetycznej. HIFU to bezinwazyjny lifting twarzy, chociaż technologia używana do tego zabiegu wykorzystywana jest w wielu innych poważnych zabiegach i leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Zabieg HIFU Warszawa, na czym polega? 

Termin HIFU  to skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound oznaczającego skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. To stosunkowo nowa technologia stosowana w medycynie w procesie leczenia schorzeń nowotworowych. Wykorzystuje ją również medycyna estetyczna do zabiegów liftingu, ujędrniania skóry i usuwania zmarszczek. 

Zabieg HIFU Warszawa polega na użyciu fali akustycznej o wysokiej częstotliwości wprowadzającej w ruch komórki budujące tkanki. Tego rodzaju fala charakteryzuje się ograniczonym zasięgiem i może koncentrować się na różnej głębokości tkanek. Medycyna estetyczna wykorzystuje trzy poziomy 1,5; 3.0 oraz 4,5. Wiązka ultradźwięków, docierając do określonej głębokości, wywołuje ruch oraz tarcie komórek. W konsekwencji pojawia się energia prowadząca do efektu mikro poparzeń o średnicy od 0,5-1mm. Cały proces przebiega w sposób niewidoczny dla oka, skóra zewnętrzna bowiem pozostaje nietknięta, wszystko, co ważne dla tego zabiegu, czyli proces odbudowy i regeneracji dzieje się w jej wnętrzu. 

Jak przebiega zabieg HIFU w Warszawie?

Ponieważ zabieg HIFU jest stosunkowo nową metodą usuwania zmarszczek, warto skorzystać z cieszącego się dobrą renomą salonu medycyny estetycznej. Urządzenie emitujące ultradźwięki powinno być obsługiwane przez osobę doświadczoną. Kluczowe bowiem jest tutaj wybór i dotarcie do określonej głębokości skóry, brak wystarczających umiejętności może prowadzić do poparzeń. 

Przed zabiegiem skórę pacjenta smaruje się żelem, następnie przykłada do niej  urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, pomocne mogą tu być kremy znieczulające naniesione na powierzchnię skóry. Intensywność odczuwanego bólu zależy od mocy fali, a sam ból przypomina lekkie ukłucia. HIFU stosuje się najczęściej na twarz, ale tak naprawdę zabiegowi można poddać inne części skóry wymagającej regeneracji. Czas zabiegu to ok. 30 minut. 

Efekty zabiegu HIFU Warszawa

Mikro poparzenia wywoływane ultradźwiękami powodują, że zaraz po zakończeniu zabiegu w skórze zaczyna się proces regeneracji oraz zagęszczenia struktury komórek skóry. Ponieważ rozciągnięte włókna kolagenowe poddawane są skróceniu,  po zabiegu widoczna jest już niewielka poprawa wyglądu skóry. Jednak prawdziwie spektakularny efekt następuje dopiero po kilku miesiącach, a nawet po pół roku. Tyle czas potrzebuje skóra, by odbudować swoją strukturę. 

W nagrodę następuje wyraźna poprawa cech skóry i owalu twarzy, a także:

  • zagęszczenie skóry
  • zmniejszenie jej wiotkości
  • wyostrzenie konturu twarzy
  • ujędrnienie skóry w miejscach zabiegu
  • wyraźne uelastycznienie jej
  • redukcja zmarszczek na twarzy
  • spłycenie porów