Streetwear jesień-zima 2021 – na co postawić?

Niezwykła popularność mody ulicznej sprawia, że to właśnie na nią stawia się podczas przygotowywania outfitu na okres jesienno-zimowy. Znając zmienność pogody, można zakładać, że nawet w środku zimy pojawią się okazje do ubierania typowo jesiennych stylizacji. Tu zdecydowanie warto postawić na streetwear.

Czym jest streetwear?

Określenie to odnosi się do szeroko rozumianej mody ulicznej, która ostatnimi laty wyraźnie powróciła do łask i nie zapowiada się, aby szybko miała odejść w zapomnienie. Choć tym, co przede wszystkim stanowi o sile streetwearu jest to, że jest odrębna od tego, co dyktuje moda z wybiegów, coraz częściej można spotkać projektantów mody, którzy przenoszą modę uliczną właśnie do salonów. Nie zmienia to jednak faktu, że streetwear jest wyraźnie unikalną, wysoce zindywidualizowaną formą wyrażania siebie poprzez ubiór.

Gdzie szukać inspiracji?

Istnieje wiele przestrzeni, w których możemy znaleźć coś, co nas zainspiruje do nowego outfitu. Przede wszystkim warto sięgnąć na Instagrama oraz Pinterest. Przeglądając profile osób zajmujących się modą, możemy znaleźć coś, co zachęci nas do stworzenia własnej kombinacji. A warto przy tym pamiętać, że kluczowe jest nie „zżynanie” z kogoś, a po prostu inspirowanie się. Znakomite rozwiązania pasujące do stylu streetwear można znaleźć na stronach sklepów specjalizujących się np. w oferowaniu tego typu produktów, takich jak ten:

https://www.clobber.pl/pl/producers/stone-island-1544221286.html

A jakie rozwiązania mogą pomóc w wyrażeniu siebie?

Jesienno-zimowa stylizacja ulicy

Wśród podstawowych elementów obecnych w stylizacji jesienno-zimowej znajduje się bomberka, która obecna jest w modzie już od pierwszych dekad XX wieku. Obecnie dominują jej nylonowe wersje, które pozwalają na ochronę przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać mocniejsze, dłuższe kurtki, które lepiej zadbają o ochronę przed zimnem, a nie tylko przed wiatrem i deszczem. Warto też postawić na ciepłe i wygodne spodnie oraz odpowiednie zimowe czapki, które spodobają się w szczególności panom. Co najważniejsze, streetwear preferuje jasne podkreślanie marki producenta, nie musimy się więc obawiać, jeśli na czapce lub kurtce znajdzie się logo marki.

Jakie dodatki warto wybrać?

Jak w przypadku wielu różnorodnych stylizacji, tak i tu nie powinno zabraknąć odpowiednich dodatków. Mogą sobie na nie pozwolić w szczególności kobiety. A tu wybór jest dość szeroki. Dobrze sprawdzą się minimalistyczne i jednocześnie efektowne złote łańcuchy. Tu jednak nie należy przesadzać z ilością i lepiej poprzestać na pojedynczym modelu. Co jeszcze się sprawdzi? Przede wszystkim paski, które sprawdzą się w przypadku zarówno marynarek, płaszczów, jak i swetrów oraz bluz. Dzięki tym paskom:

  • Podkreślimy talię,
  • Zarysujemy linię ramion.

Outfit warto uzupełnić o mniejsze torebki z krótkimi uszami. Wśród inspirujących rozwiązań można znaleźć dodatek wzorzystej apaszki. Ta jednak zamiast pod szyją, powinna znaleźć się na torebce jako dodatkowa ozdoba.