Zegarki Casio przydatne funkcje i praktyczne rozwiązania technologiczne

Aż trudno uwierzyć, że prototyp zegarka naręcznego powstał jeszcze na początku XVIw. To wtedy Peter Henlein umieścił mechanizm sprężynowy w przenośnym pudełku, w ten sposób powstał pierwszy zegarek kieszonkowy. Używano go powszechnie aż do końca pierwszej wojny światowej. Na początku XXw. skonstruowano zegarek naręczny, który początkowo traktowano jako nowinkę zarezerwowaną wyłącznie dla kobiet. Szybko okazało się jednak, że to właśnie taki model, w który warto inwestować i który ma przed sobą przyszłość.

Przydatne funkcje zegarków naręcznych

Popularność zegarków naręcznych sprawiła, że wiele firm zaczęło upatrywać w nich swoją przyszłość. Zegarki Casio to przykład produktu wpisującego się w tworzącą się ówcześnie modę. Firma Casio powstała w Japonii w 1946roku i swoją działalność zaczęła od znanych na całym świecie kalkulatorów. Dopiero w 1974 r. Casio wypuszcza na rynek pierwszy wyprodukowany przez siebie zegarek, wyposażony w mechanizm kwarcowy, który wymyślono raptem dwa lata wcześniej oraz w wyświetlacz LCD. W nowych technologicznie zegarkach Casio znajdował się również automatyczny kalendarz.

Internet i słońce, czyli zegarki nowej generacji

Takie były początki, od tego czasu w produktach firmy zastosowano wiele innowacyjnych nowinek poszerzających funkcjonalność zegarków Casio. Jednym z ostatnich rozwiązań jest zastosowanie technologii Touch Solar – mechanizmu słonecznego, który wykorzystuje promieniowanie słoneczne oraz światło sztuczne. Mechanizm przekształca je w energię zasilającą czasomierz. Dzięki temu urządzenie nie wymaga wymiany baterii, co więcej, ładuje się nawet przy bezsłonecznej pogodzie.

Zegarki Casio są również kompatybilne z Bluetooth, dostosowują się także samodzielnie do zmian stref czasowych. Ważną dla użytkownika funkcją jest Tought Movement, automatyczne ustawianie wskazówek w sytuacjach, gdy zmieniły one położenie np. na skutek wstrząsu. Ciekawymi dodatkami do zegarka jest z pewnością funkcja cyfrowego kompasu i pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Kompas oraz czujniki wysokości docenią miłośnicy wędrówek i wspinaczki górskiej, wszystkim natomiast przyda się funkcja pomiaru temperatury powietrza.

Interesującym dodatkiem, jakie posiadają zegarki Casio jest wskaźnik pór wschodu oraz zachodu słońca, funkcja przydaje się w niektórych zawodach, kochają ją też miłośnicy wczesnego wstawania. I dla nich między innymi praktyczną funkcją jest automatyczne podświetlanie się tarczy zegarka w ślad za ruchem dłoni w kierunku twarzy. Zegarki Casio wybierają również osoby, których życie związane jest z wodą. Wysokiej klasy wodoszczelność zegarków sprawia, że są one jednym z pierwszych wyborów marynarzy czy sportowców dyscyplin związanych z wodą.