Pielęgnacja rąk i paznokci

Pielęgnacja rąk i paznokci jest niezwykle ważna, jeżeli chcemy wyglądać elegancko i dobrze się prezentować. Nikt nie lubi popękanej skóry na dłoniach lub zniszczonych zszarzałych paznokci. Co ciekawe, chociaż wiele z nas przywiązuje wagę do stosowania odpowiednich kosmetyków, które są dużą pomocą w zadbaniu o zdrowy wygląd dłoni i paznokci, to jednak nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę, że spory wpływ na ich wygląd mogą mieć różnego rodzaju nawyki, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii, a także zastanówmy się jak możemy zadbać o idealny wygląd rąk, a także paznokci.

Szkodliwe nawyki

O ile o wygląd dłoni możemy zadbać w głównej mierze dzięki odpowiednim kremom i maściom, o tyle na paznokciach odbija się wiele niekorzystnych nawyków jakie posiadamy. Jednym z bardziej widocznych są skutki palenia papierosów. U palaczy dość często można zauważyć zżółknięte paznokcie. Chociaż można je ukryć pod warstwą lakieru, to jednak kiedy go zmyjemy widać nieładny lekko żółty kolor. Powoduje to, że praktycznie zawsze muszą być one pomalowane, tak aby nie dać poznać innym osobom ich naturalnego wyglądu. Zmiana nawyków często przynosi diametralne zmiany i przywraca paznokciom delikatny naturalny wygląd, a także odbija się na lepszym bardziej świetlistym wyglądzie skóry dłoni.

Jak dbać o ręce i paznokcie

Dbałość o dłonie i paznokcie jest szczególnie ważna zimą, kiedy tą są one narażone na działanie skrajnie niskich temperatur. Czasami zdarza się nam zapomnieć rękawiczek, co niestety ma przełożenie na wygląd dłoni. Stają się one spierzchnięte i pomarszczone, co nie jest zbyt ładnym widokiem. Aby temu zapobiec warto pamiętać o rękawiczkach przy jakimkolwiek, nawet najkrótszym wyjściu z domu. Warto także regularnie stosować kremy ochronne, które stwarzają na dłoniach swego rodzaju warstwę ochronną, przez którą nie przenika mróz. Wszystkie te zabiegi zapewnią naszym rękom, a przede wszystkim dłoniom i paznokciom piękny zdrowy wygląd niezależnie od pory roku oraz pogody.