Jak zapuścić brwi? Jest sposób, który gwarantuje sukces

Wiele kobiet decyduje się na wykonywanie różnego rodzaju upiększeń swojej urody dzięki domowym metodom pielęgnacji. W ten sposób można zadbać między innymi o swoje włosy czy cerę. Okazuje się również, że w prosty domowy sposób można dokonać znacznej poprawy wyglądu i kondycji naszych brwi.

Nieumiejętna regulacja brwi nierzadko sprawia, że wyglądają one nieestetycznie, a ich wygląd nie jest zbyt dobry. Istnieją na szczęście domowe sposoby, dzięki którym możemy je zagęścić. Jedną z najpopularniejszych metod jest wykorzystanie do tego celu oleju rycynowego.

Właściwości oleju rycynowego

Pozyskiwanie oleju rycynowego z nasion rącznika pospolitego polega na wycisku oleju na zimno i wygotowywaniu go z wodą. W efekcie powstaje jasnożółta, gęsta ciecz. W jej składzie przede wszystkim znajduje się gliceryd 18-węglowego kwasu rycynolowego, ale także glicerydy kwasów oleinowego (7%), linolowego (3%), palmitynowego (2%) czy stearynowego (2%).

Warto jednak wiedzieć, że istnieje pewien szczegół dotyczący wykorzystania oleju rycynowego do zapuszczania brwi. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że olejek nie jest tym samym, co olej. Pierwszy z nich najczęściej dotyczy preparatów eterycznych, natomiast do pielęgnacji brwi stosowane są oleje.

Wykorzystanie oleju rycynowego do zapuszczania brwi

Zastosowanie oleju rycynowego przy okazji zapuszczania brwi jest jedną z najtańszych domowych metod, które są w stanie zapewnić nam sukces. Od wielu lat cieszy się on wielką popularnością, a to za sprawą faktu, że olej ten bez problemu dostaniemy w zdecydowanej większości aptek. Jego cena nie powinna przekroczyć 10 złotych.

Proces zapuszczania brwi polega na codziennym aplikowaniu go na brwi. Można do tego celu posłużyć się cienkim pędzelkiem do brwi lub patyczkiem do uszu. Jeśli regularnie go nakładamy, pierwsze efekty powinny być widoczne już w odstępie około 10-14 dni od rozpoczęcia kuracji.