Jak uzyskać brwi niczym z salonu domowymi sposobami? To bardzo proste

Wizyta w salonie kosmetycznym w celu „zrobienia brwi” jest jedną z ulubionych czynności wielu kobiet. Niekiedy jednak może nie być czasu na to, aby w nim przesiadywać, zwłaszcza w środku tygodnia. Na szczęście istnieją tańsze, domowe sposoby, dzięki którym wykonamy efektywny domowy zabieg.

Henna pudrowa cieszy się coraz większą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych. Jej celem jest nie tylko upiększenie brwi, ale także ich odpowiednia pielęgnacja. Co ważne dla wielu osób, nie powoduje ona żadnego bólu. Trwałość takiego działania szacowana jest na okres do 4 tygodni na włoskach i do 2 tygodni na skórze.

Kosmetyki do wykonania domowej henny pudrowej

Zabieg polegający na wykonaniu henny pudrowej bez problemu można również wykonać samodzielnie w domu. W wielu drogeriach stacjonarnych i internetowych bez problemy możemy nabyć pudrową hennę karki Delia, którą możemy zakupić na przykład w Rossmannie czy sklepie ezebra.pl. Cena zazwyczaj waha się od 19 do 30 złotych.

Kobiety planujące poprawić wygląd swoich brwi mogą również postawić na bardziej tradycyjne metody. Przydadzą się do tego między innymi farbka barwiąca Refectocil Eyelash, która zapewnia długotrwały kolor utrzymujący się do sześciu tygodni czy też żelowa henna do brwi i rzęs marki Delia.

Przedłużenie efektu domowej henny pudrowej

Niekiedy nawet domowy zabieg pozwalający na poprawę wyglądu brwi nie zapewni zadowalających efektów. Warto zatem wiedzieć, że istnieją triki, które wzmocnią i przedłużą efekt koloryzacji.

Pierwszy z trików zakłada, że po zmyciu henny nakładamy ją na brwi po raz drugi. Tym razem jednak trzymamy ją o połowę krócej. Jeśli zatem przy pierwszej koloryzacji czas ten wynosił 10 minut, przy drugim razie zmywamy ją po pięciu minutach.

Dobrym sposobem jest również wykonanie dokładnego peelingu brwi tuż przed nałożeniem henny. Dzięki temu pozbędziemy się martwego naskórka na brwiach, a henna z pewnością pozostanie na nich dłużej.