Co zrobić, gdy ktoś proponuje ci seks w trójkącie?

Wyobraź sobie następującą sytuację: ktoś zaproponował Ci wzięcie udziału w seks trójkącie. Może to być Twój dobry przyjaciel. Może osoba, z którą od jakiegoś czasu wymieniasz wiadomości na portalu randkowym. A może ktoś nieznajomy podczas mocno zakrapianej wieczornej imprezy. A może nie musisz sobie tego wyobrażać: może coś takiego ostatnio Cię spotkało. Na usta ciśnie się pytanie: jak w takiej sytuacji zareagować?

Masz ochotę na seks w trójkącie? Powiedz tak!

Wydaje się to oczywiste – jeżeli chcesz spróbować takiej formy intymności, to oczywiście zgódź się! Świat jednak nie jest idealny i w głowie może pojawić Ci się mnóstwo wątpliwości. Co inni o Tobie pomyślą? Czy ktoś będzie Cię oceniał? Może nawet stracisz przez to znajomych?

Niestety, ale wciąż wiele wątków dotyczących seksu jest stygmatyzowanych i tabuizowanych. Nie ma co ukrywać, że w społeczeństwie panuje bardzo konkretne wyobrażenie na temat tego, jak powinien wyglądać stosunek seksualny, a obecność trzeciej osoby raczej nie stanowi część tego wyobrażenia.

Nie bój się jednak! Ważne jest, aby pamiętać, że przede wszystkim chodzi o Ciebie i Twoje pragnienie. Jeśli czujesz zainteresowanie spróbowaniem tego, decyzję musisz podjąć tak, jakby tej presji społecznej nie było. Nie tłum swoich potrzeb seksualnych ze względu na innych. Jeżeli chcesz wziąć udział w sex trójkącie, to do niego dołącz: inaczej będzie Cię męczyć poczucie niewykorzystanej szansy i nie darujesz sobie, że hamujesz swoje potrzeby przez uczucie wstydu i ze względu na to, co inni mogą o Tobie pomyśleć.

Nie masz ochoty? Grzecznie odmów

Może jednak nie masz ochoty na seks w trójkącie. Może wynika to akurat z tego, jak się czujesz danego dnia, a może czujesz niechęć do samego pomysłu i wiesz, że nie będziesz się dobrze bawić. Przede wszystkim, nie jest warto robić jakiejś sceny i okazywać świętego oburzenia taką propozycją. Nie wzniecaj żadnego konfliktu. Zamiast tego po prostu grzecznie odmów.

Grzeczne odmawianie dla wielu ludzi nie jest łatwe, ale jest to ważna umiejętność do opanowania. Jak to zrobić? Przede wszystkim, bądź jasny i zwięzły – nie ma potrzeby rozwlekać tej wypowiedzi. Twoja odpowiedź w ten sposób będzie stanowcza, ale pamiętaj, by miała też uprzejmy wydźwięk. Pamiętaj, że w zasadzie zaproszenie do seks trójkąta stanowi komplement – ktoś uznał Cię za seksowną i atrakcyjną osobę, która mogłaby dołączyć do intymnego wydarzenia, w której on sam będzie brał udział.

Pamiętaj, że ludzie są świadomi, że seks w trójkącie nie jest czymś, co pociąga każdego. Doskonale zdają sobie z tego także osoby, które Ci coś takiego proponują. Dlatego nie ma najmniejszej wątpliwości, że jeżeli grzecznie im odmówisz, to całkowicie to uszanują.

Sam nie wiesz, co zrobić? Poproś o możliwość przemyślenia

Najtrudniejsza jest sytuacja, w której zamierasz i w sumie nie wiesz, co odpowiedzieć. Nie ze względu na samo pytanie, ale przez to, że masz wątpliwości, czy chcesz wziąć udział w trójkącie. Możesz mieć konfliktujące odczucia: odczuwać ciekawość i zainteresowania tą propozycją, ale jednocześnie nie wiedzieć, czy to na pewno coś, czego chcesz spróbować. Po prostu potrzebujesz czasu, żeby przemyśleć to zaproszenie na spokojnie i dobrze to rozważyć.

Jak odpowiedzieć w takim przypadku? Prosząc o więcej czasu na przemyślenie łatwo jest zabrzmieć tak, jakby chodziło Ci o wymiganie się z tej sytuacji. Jest tak, ponieważ wiele osób ma duże problemy z powiedzeniem „nie” wprost i zamiast tego wykorzystuje takie wymówki jako grę na czasie i liczy na to, że temat sam się rozwiąże.

Postaraj się tak nie zabrzmieć! Chcesz dać do zrozumienia, że naprawdę chcesz dobrze przemyśleć tę propozycję. Jak to zrobić? Oprócz zdawkowej odpowiedzi w rodzaju „muszę to przemyśleć” albo dyplomatycznego „to brzmi ciekawie, ale daj mi więcej czasu na odpowiedź” wyraź rzeczywiste zainteresowanie tą propozycją! Dopytaj, jak to będzie dokładnie wyglądać, czego możesz się spodziewać i dlaczego ta osoba Ci to proponuje.

W ten sposób nie tylko potwierdzisz tej osobie, że naprawdę chcesz to przemyśleć, ale jednocześnie poznasz wiele informacji, które pomogą Ci w podjęciu decyzji!