Zegarki Timex, czyli czasomierze ze Szwajcarii Ameryki

Timex to producent zegarków z amerykańskiego Connecticut – stanu, który określa się chwytliwie jako „Szwajcaria Ameryki”. Obecnie są jednymi z najchętniej kupowanych i popularnych na świecie – obok produktów renomowanych brandów szwajcarskich i japońskich. Dowiedz się o nich więcej, a także zobacz polecane przez nas modele.

Timex – symbol jakości i precyzji

Timex na swój sukces pracował na różne sposoby, ale przede wszystkim zegarki amerykańskiej marki bronią się same – jakością, mechanizmami, wykonaniem oraz wzornictwem. Wzbudziły zainteresowanie także dzięki reklamom telewizyjnym, w których były poddawane testom wytrzymałościowym. Trzeba jednak przyznać, że są trwałe i odporne – stały się niemal symbolem niezawodności.

Zegarki Timex na każdy budżet

Timex ma w ofercie różne zegarki sportowe, ale także modele, które świetnie komponują się z eleganckimi stylizacjami. Marka stawia na szeroki wybór modeli dla kobiet i mężczyzn – kolekcja obejmuje ponad 100 produktów z różnych serii.

Dostępne są też w różnych cenach – zegarek Timex można kupić od około 200 zł do ponad 1000 złotych. Mocną stroną amerykańskiego brandu są zegarki sportowe – każdy taki model stanowi wizytówkę firmy. Jeśli chcesz połączyć funkcjonalność zegarka z efektownym wyglądem, zobacz ofertę Timex. Poniżej prezentujemy kilka wybranych modeli.

Zegarki Timex – nasze rekomendacje

Miłośników stylu minimalistycznego i klasyki spodobają się zegarki Timex z serii Modern Originals. Posiadają dużą i czytelną tarczę w ciekawej kolorystyce, ale uwagę zwraca jakość i precyzja ich wykonania. Jest to seria Timex wyróżniająca się wykonaniem z najwyższej jakości komponentów. Panowie docenią też zegarki z kolekcji Ironman, dedykowane sportowcom poszukującym czasomierza do mierzenia osiągów. Są wyposażone w oprogramowanie treningowe dla biegaczy.

Interesujące są także zegarki damskie Timex. Eleganckie, klasyczne, biżuteryjne i piękne modele szybko odniosły sukces. Szeroka oferta obejmuje zarówno modele na pasku, jak i na bransolecie. Jedną z interesujących propozycji jest zegarek Timex Celestial Opulence. Na tarczę naniesiono znaki zodiaku wysadzane kryształami Swarovskiego.

Timex zyskał popularność także jako producent zegarków dla dzieci oraz dla młodzieży. Wyprodukował pierwszy zegarek z wizerunkiem Myszki Miki na licencji Walta Disneya, podbijając dziecięce serca. Z kolei dla młodzieży stworzono kolekcję Timex Weekender, w której znajdują się zarówno sportowe, jak i analogowe i tradycyjne modele.