Trwały makijaż na co dzień i od święta

Niezależnie od tego czy wybieramy się do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, czy też na jakąś wyjątkową uroczystość, chcemy czuć się dobrze i wyglądać jak najlepiej. Jednym ze sposobów na dobry wygląd jest odpowiednio dobrany makijaż. Niestety, nawet ten najlepiej wyglądający, z czasem może zacząć spływać, szczególnie w gorące dni lub podczas imprez tanecznych. Jak więc zadbać o trwałość naszego makijażu na co dzień i od święta?

Trwały makijaż na co dzień

Codzienny makijaż dla wielu z nas oznacza coś delikatnego, a zarazem podkreślającego naszą urodę. Nie potrzeba tu więc wielu elementów, a jedynie podstawowe kosmetyki. Jeżeli chcemy aby makijaż utrzymał się jak najdłużej, dobrze będzie postawić na markowe kosmetyki, o których wiemy, że są dobrej jakości. Jeszcze lepiej, jeśli ktoś z naszych znajomych już testował dany kosmetyk. Chociaż rodzaje cery są różne, to może nam dać ogólną opinię na temat danej marki, czy kosmetyku. Podstawą będzie tutaj baza i podkład, gdyż to one zakrywają większość niedoskonałości. W następnej kolejności warto dobrać ulubiony cień do powiek, tusz do rzęs i pomadkę czy błyszczyk.

Trwały makijaż od święta

Na różnego rodzaju uroczystości ubieramy się bardziej odświętnie i chcemy aby nasz makijaż również wyglądał odświętnie. W tym celu będziemy pewnie potrzebować dodatkowych kosmetyków. Plus jest taki, że baza i podkład, których używamy na co dzień bardzo dobrze sprawdzą się też podczas różnych uroczystości. Być może postawimy jednak na inne, nieco bardziej wyraziste odcienie cieni do powiek. Tusz do rzęs pozostanie bez zmian. Jeżeli na co dzień nie stosujemy pudru, być może na tę okoliczność się on przyda. Kiedy makijaż jest już gotowy, aby zyskać jeszcze większą jego trwałość, warto zastosować fixer do makijażu.