Serum do twarzy – jak wybrać?

W procesie wyboru serum do twarzy ogromne znaczenie ma kondycja naszej skóry i własne oczekiwania. Producenci kosmetyków wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, cały czas poszerzając ofertę. Dzięki temu mamy pewność, że czekają na nas topowe propozycje znanych marek, które doskonale wpiszą się w nasze wymogi. Jak wybrać serum do twarzy? O czym pamiętać podczas zakupu?

Serum do twarzy

Serum do twarzy to innowacyjny kosmetyk, który stanowi idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Jest to skoncentrowany produkt, nakładany cienką warstwą pod krem. W składzie znajdziemy witaminy, substancje czynne i odżywcze.

Co ciekawe, kosmetyk ten jest często ukierunkowany na rozwiązanie danego problemu lub konkretne efekty. Wybór bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z serum. Jak wybrać serum do twarzy? Musimy przyjrzeć się wszystkim dostępnym propozycjom i zastanowić się nad swoimi potrzebami.

Popularne rodzaje serum do twarzy

Podział serum do twarzy zazwyczaj wiąże się z jego konsystencją. Najpopularniejsze rozwiązania to z pewnością:

  • Serum olejowe
  • Serum wodne
  • Serum wodno-żelowe lub żelowe

Oczywiście najrzadszą konsystencję ma serum wodne, stwarzające doskonałe środowisko dla hydrofilowych składników aktywnych. Te delikatny kosmetyk, który możemy stosować pod olejek do twarzy lub krem z filtrem. Serum olejowe z kolei stanowi mieszaninę emolientów i substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. To skoncentrowana formuła, która zazwyczaj sprawdza się na noc. Nie zapominajmy także o serum żelowym, gdzie podstawą są składniki typu kwas hialuronowy, gliceryna, aloes, sorbitol, pantenol. Takie serum wybierać warto jako bazę pod olejek lub tłusty krem.

Jak dokonać wyboru?

Aby wybrać najlepszy kosmetyk, musimy określić typ naszej cery i to, z jakimi kosmetykami chcemy łączyć serum do twarzy.

W przypadku cery mieszanej warto stawiać na produkty ograniczające produkcję sebum w strefie T. Mile widziane są kosmetyki z dodatkiem kwasu hialuronowego. Cera mieszana nie powinna się obawiać także serum z witaminą C. Ten składnik ma za zadanie rozjaśnić skórę, wzmocnić naczynka i wspomóc walkę z zaskórnikami.

Co wybrać dla skóry tłustej? Serum w tym wypadku powinna odbudować barierę hydrolipidową skóry. Ponadto nieocenione są właściwości oczyszczające i antyoksydacyjne, które pozwalają zapobiegać rozwijaniu się bakterii. Kosmetyk może być wzbogacony w substancje wspomagające gojenie się ran i mikrouszkodzeń. Szukajmy produktów z naturalnymi składnikami, które wykazują skuteczne działanie.

Posiadaczki cery wrażliwej i suchej powinny korzystać z serum z substancjami nawilżającymi. Mają one na celu przywracać skórze blask i jędrność, stymulując także produkcję elastyny i kolagenu. Zachowajmy ostrożność w użytkowaniu kosmetyków ze składnikami aktywnymi i witaminami. Początkowo warto stawiać na niższe stężenia, aby uniknąć przykrych reakcji. Świetnie sprawdza się serum olejowe, bogate w kwasy tłuszczowe i ekstrakty roślinne.

Kosmetyki doskonałej jakości z łatwością znajdziemy w każdej drogerii stacjonarnej i internetowej.