Sekret urody Japonek

Europejki bardzo często zazdroszczą Azjatkom ich nieskazitelnego wyglądu, wynikającego głównie z nieskazitelnej prezencji skóry. Najważniejsza jest skóra twarzy. W przypadku Japonek charakteryzuje się ona niezwykłą gładkością, świetnym napięciem, wysokim poziomem elastyczności oraz nierzadko brakiem jakichkolwiek zmarszczek i innych niedoskonałości.

Gdzie tkwi sekret tej wiecznie młodej urody?

Być może częściowo jest nim japoński lifting twarzy. Oczywiście różni się on nieco od podstawowych zabiegów pielęgnacji twarzy u kobiet w Europie. To specjalny typ masażu, który ma za zadanie utrzymywać skórę twarzy w jak najlepszym dla niej stanie. Po części przeprowadza się go również na skórze szyi, czyli na tych najbardziej newralgicznych miejscach, po których kondycji i ilości występujących na nich zmarszczek zwykle można łatwo ocenić wiek danego człowieka.

Szukając doskonalej receptury na zachowanie młodzieńczego piękna, warto więc zwrócić się w stronę zwyczajów panujących w innych częściach świata i zainspirować się przede wszystkim azjatyckimi metodami dbania o urodę, bo nie da się ukryć, że to właśnie Azjatki są prawdziwymi mistrzyniami w ukrywaniu swojego wieku. Nie chodzi o to, ze potrafią wykonywać świetne makijaże, zdolne do tuszowania zmarszczek, krostek i innych niedoskonałości. Japonki wkładają mnóstwo czasu w to, by doskonale wyglądać, ale jednocześnie nie pokładają całej wiary w działaniu samych kosmetyków.

O korzyściach masażów

Dla nich taki masaż kobido potrafi okazać się ważniejszy niżeli ponowna aplikacja kremu nawilżającego. Większość preparatów kosmetycznych działa wyłącznie na zewnętrznej powłoce skóry, podczas gdy zabiegi takie jak masaże oddziałują na to skórę od środka i stymulują ją do tego, by ona samoistnie się odbudowywała i zarazem zmieniała.

Jeżeli chce się dbać o wygląd swojej skory twarzy niczym rodowita Japonka, można spróbować wybrać się na masaż kobido, ale jednocześnie nie ograniczać się jedynie do stosowania specjalnej pielęgnacji. Równie ważna jest przecież chociażby dieta. Jeśli ona będzie wartościowa, jej wysoka jakość przejawi się na pewno w lepszym wyglądzie skóry.