8 sposobów na wiosenny detoks dla skóry

W zimie nasza skóra przechodzi trudny okres. Brak słońca, wystawiona na mroźne powietrze i wiatr, staje się przesuszona i szara. Często zaczyna się błyszczeć, jest podrażniona, a kosmetyki które wcześniej świetnie się sprawdzały, teraz sobie nie radzą.

Jak zatem przywrócić jej zdrowy wygląd i sprawić by była promienista? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Po pierwsze dokładnie oczyszczaj swoją skórę. Nie myj jej zbyt ciepłą wodą, to może ją podrażnić. Stosuj także kosmetyki, które są przeznaczone dla twojego typu skóry, uwierz mi, inne tylko jej zaszkodzą.

Po drugie: nawilżaj. Wraz z nadejściem wiosny możemy odłożyć na półkę gęste, ciężkie kremy. Aby rozświetlić skórę stosuj takie z zawartością witaminy C, jednak uważaj, bo może ona rozjaśnić trochę jej odcień. Jeżeli chcesz trochę odmłodzić swój wygląd dodaj do kremu kilka kropli kwasu hialuronowego.

Po trzecie: dokładnie myj swoje przyrządy do makijażu. Pędzel powinnaś czyścić przynajmniej dwa razy w tygodniu. Pamiętaj także, że ręcznik, którym wycierasz twarz powinien być regularnie prany. Dbaj o czystość wszystkich rzeczy, które mają kontakt ze skórą twojej twarzy jak na przykład: poduszki czy szaliki. Staraj się nie dotykać twarzy dłońmi, ponieważ na nich przenosisz mnóstwo zarazków.

Po czwarte: stosuj peeling, maseczki oczyszczające minimum raz w tygodniu. Pomogą one pozbyć się martwego naskórka, który obciąża skórę i sprawia, że staje się ona poszarzała, a na jej powierzchni pojawiają się zaskórniki, oraz wypryski.

Po piąte: używaj kremów z filtrem UV. Może nie teraz, ale za kilka lat, na pewno twoja skóra ci się za to odwdzięczy. Promienie UV powodują powstawanie wolnych rodników i starzenie się skóry. Chyba nie chcesz mieć zmarszczek przed trzydziestką?

Po szóste: odpowiednia dieta. Mimo, iż zdrowe odżywianie staje się coraz modniejsze, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ ma nie tylko na nasze ciało, ale także na samopoczucie i skórę. Zdrowe jedzenie może być skuteczną bronią w walce z trądzikiem, a według naukowców odpowiednio dobrana dieta pozwala zwalczać wiele chorób skóry. Zastanów się zanim następnym razem będziesz chciała zjeść chesseburgera!

Po siódme: wysypiaj się. Znasz na pewno to uczucie, gdy po nieprzespanej nocy budzisz się i nie poznajesz twarzy, która spogląda na ciebie z lustra. Szara skóra, worki pod oczami i przekrwione oczy. Oczywiście makijaż może zdziałać cuda, ale nie oszukuj się, że wszystko naprawi. Ukrycie problemu, nie rozwiąże go!

Po ósme: ogranicz makijaż. Daj swojej skórze trochę odpocząć. Przecież, gdy siedzisz w domu i czytasz książkę, nie musisz wyglądać idealnie. Nakładaj makijaż tylko, gdy musisz wyglądać nieskazitelnie. Twoja skóra to doceni i z czasem, kilka warstw podkładu nie będzie ci potrzebna.